Amerika Gezileri

Florida’nın her köşesini keşfedelim

FLORİDA

Florida’nın her köşesini keşfedin

Güneydoğu ABD’de hem Atlantik Okyanusu’nda hem de Meksika Körfezi’nde kenar şeridi tespit edilen güneşli Florida, fazlası sürprizlere ev sahipliği yapıyor. Plajlar ve tema parkları gibi çok senelik Florida favorilerini ziyaret edin.Daha sonra natural hazineleri, birinci sınıf kültürel cazibe merkezlerini ve saklı mücevherleri keşfetmek amacıyla bunların ötesine geçin.

Central Florida’nın Doğal Güzellikleri

Orlando ve Kissimmee’de eğlence dolu birkaç gün geçirin ve her biri heyecanlı sürüşler ve sürükleyici deneyimlerle dolu Walt Disney World Resort ve Universal Studios da dahil olmak üzere tema parklarını keşfedin. Daha sonra ailenin Atlantik Okyanusu plajlarında dinlenebileceği, Kennedy Uzay Merkezi’ni gezebileceği ve canlı roket fırlatmalarına hayran kalabileceği Florida’nın Uzay Kıyısı’na bir saat doğuya gidin. Portakal topla ve bir Clermont narenciye bahçesinde canavar kamyon turu yap. Florida’nın en büyük bariyer adasında yer alan ve kel kartallar, osprey, gopher kaplumbağaları ve yuvalanan deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapan Merritt Island Ulusal Doğal Yaşamı Koruma Alanı’ndaki vahşi hayatı görün. Davenport üstünden natural bir sıcak hava balonu yolculuğuna çıkın ya da Plant City’de adrenalin pompalayan bir skydiving tecrübesini deneyin.

Meksika Körfezi’nde Kültür ve El Sanatları Bira

Yürüyen silindirler ve egzotik hayvanlar amacıyla Busch Gardens Tampa Koyu’nu ziyaret edin. On binlerce tropik canlıya ev sahipliği yapan Florida Akvaryumu da dahil olmak üzere restoranlar, barlar, müzeler ve eğlence seçenekleriyle dolu Tampa Nehri Yürüyüşü’nü dolaşın. Beyaz kumu ve sakin suları ile menfaatli Clearwater Plajı’na aşağı yukarıya 45 dakika batıya doğru ilerleyin. St.Petersburg’da, Gulp Coast Craft Beer Trail süresince müzeleri ve 35’ten çok bira fabrikasını ziyaret edin. Kasım ortasından Mart sonuna kadar Crystal River’da nazik manatlarla yüzün. Sarasota’da müzelerin, sanat galerilerinin ve sahne sanatlarının keyfini çıkarın. Siesta Key’de kayıkla, şnorkelle yüzme ve yüzmeye gidin.

Güney Florida’da Sonsuz Macera

Art Deco mimarisi, galeriler, butikler, restoranlar ve barlarla dolu Miami’nin South Beach bölgesinde görün ve görünün. Geceleri bölge dans kulüpleri, Latin müziği, DJ’ler ve kokteyl barlarıyla aydınlanıyor. Sabahları timsah ve manatlara ev sahipliği yapan kenar mangrovları ve testere çimi bataklıklarında bir tekne turu amacıyla Everglades Ulusal Parkı’na kısa bir sürüş yapın. Ananas Korusu Sanat Bölgesi ile Romantik Delray Plajı gibi Güney Florida’nın büyüleyici şehirlerini keşfedin. Key Largo ve Bahia Honda Eyalet Parkı gibi ada destinasyonlarında Florida Keys’i keşfedin. Plajda, teknede, balıkta ve şnorkelle dinlenmek amacıyla en mühim noktalar. Akşam Key West’teki Duval Caddesi’nin sıra dışı gece hayatına göz atın.

Kuzey Florida Cazibe ve Aile Eğlencesi

Aileyi tarih, modern sanat ve bilimi inceleyen bir düzineden çok müzeye ev sahipliği yapan Jacksonville’e getirin. Yemyeşil Jacksonville Hayvanat Bahçesi ve Bahçeleri 2.000’den çok hayvan ve 1.000 bitki çeşidine sahiptir. Terk edilmiş bir kireçtaşı ocağının saç kaldırma Kanyonlar Zip Hattı ve Gölgelik Turları’na ev sahipliği yaptığı Ocala’ya bir yolculuğa çıkarak heyecanı sürdürün. Marianna yakınlarındaki Florida Caverns Eyalet Parkı’nda keşif yerinize inin. Beyaz kumları ve mücevher yeşili suları ile ilgi çeken Emerald Coast plajlarında rahatlayın. ABD’nin en eski kenti St. Augustine’de arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşın. Amelia Adası ve şirin Fernandina Beach lüks tatil köyleri, şampiyona golfleri ve büyüleyici dükkanlar sunmaktadır.

FLORİDA HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Görmeniz gereken yerler

Everglades Ulusal Parkı’na hoş geldiniz!

Everglades, Güney Florida’da 1,5 milyon dönümlük sulak alandan alana gelen geniş bir arazi alanıdır. Park, Güney Florida’nın bu kadar geniş bir alanını kapladığı amacıyla düzenleme şarttır. Everglades Milli Parkı’na üç giriş var ve bağlı değiller, Güney Florida’nın değişik bölgelerinden erişiliyorlar.

Florida-Ne yapabilirim?

Tüm bu alanlar çok detaylı aktiviteler sunmaktadır! Kaplumbağalar, balıkçıllar ve timsahlar gibi bol miktarda vahşi hayatı görmek amacıyla Anhinga Yolu’nda kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz! Glades’i kuşbakışı görmek amacıyla Shark Valley’in 65 metrelik izlenim kulesinin tepesine tırmanın. Bir timsah, manatee ya da yunus görmek amacıyla Florida Körfezi üstünde tur teknesi ya da kayık ile süzülün. Florida anakarasının en güney noktası olan Flamingo üstünde güneş batarken izleyin. Çam alanlarını bisikletle keşfedin, Nine-Mile Göleti’nde mangrovlar arasında kürek çekin ya da tarihi Nike Hercules roket üssünü turlayın. Bir selvi kubbesinin kalbine derin bir yamaçta bir korucuya katılın. 99 millik Wilderness Su Yolu’nda kamp yaparak bir haftalık bir kano gezisinde yalnızlığı kendiniz bulun

Florida – The Dalí Müzesi

Müze koleksiyonları, stilleri, medyayı, tarihi vakit çizelgelerini, temaları ya da bir bireyin hayatını ve çalışmasını sergilemek amacıyla seçilebilir. Bir (olağanüstü) bireyin vizyonunu, becerisini ve hayatını onurlandırmak amacıyla inşa edilmiş olan Dalí, bu tür bir Sanatçı Müzesi.

Sanatçı Müzesi, tek bir yaratıcı bireyin sanatına, arşivlerine ve biyografik karmaşıklığına dayanmaktadır. Bütünsel ve sürükleyici olan her müze, sanatçısıyla olan ilişkisinde benzersizdir, fakat her vakit yaratıcı sürecin hayat sürdüren nefesine bir giriştir, tarihi bireysel bir hayat ve vizyon vasıtasıyla incelemek amacıyla bir laboratuvardır. Bu nedenle, Sanatçı Müzesi zenginleştirme ve yeni anlayış üretirken, olağan sanat tarihine ve halkın olağan deneyimine bir alan okuma ve seçenek öneriyor.

Dalí Müzesi Hakkında

Florida’nın pitoresk St. Petersburg kentinin kalbinde yer alan Dalí Müzesi, aşağı yukarıya 300 yağlı boya, suluboya ve çizimin yanı sıra 2.100’den çok baskı, fotoğraf, 2400’den çok Salvador Dalí eserinin eşi benzeri olmayan bir koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. posterler, tekstil ürünleri, heykeller ve objeler d’art. Müzenin koleksiyonunu ulusal ve uluslararası düzeyde önemsemeye ve paylaşmaya yönelik müzenin kâr hedefi gütmeyen misyonu, eğitime bağlılık ve bir hayırseverlik kültürü doğrulusunda sürdürülmektedir.

Castillo Sanal Turu

Güney Augustine, Florida’daki Castillo de San Marco Ulusal Anıtı amacıyla Sanal Tur’a hoş geldiniz, Güney Florida Üniversitesi Kütüphaneleri ve Milli Park Servisi ile işbirliğine dayalı bir tetkik hibesi ile size getirildi. Tur, City Gates’ten en eski duvar kalesinin deniz duvarına kadar dış özelliklerini ve ABD’nin kıtasındaki İspanyol sömürge tahkimatının en iyi korunmuş örneğini içeriyor. Yol süresince izlediğinizde tespit edilen 3D modeller. Hem de merdivenleri üst silah güvertesine doğru yukarıya taşıyabilir ve yukarıyadan görünümyı seyredebilir ya da görünüm ve arazileri keşfedebilirsiniz.

Crystal River Doğa Koruma Eyalet Parkı’na hoş geldiniz

Florida’nın en üretken ve biyolojik olarak detaylılik gösteren haliçlerinden birini keşfedin, tatlı bahar suyuyla beslenen nehirlerden gelen tatlı suyun Meksika Körfezi’nin tuzlu suyu ile karıştırılmasıyla yaratıldı.

Kristal Irmak Koruma gerçek bir mozaik. Sınırları içersinde 27.500 dönümden çok çalı, çam, sert ağaç ormanları, tuz bataklıkları ve mangrov adaları bulunmaktadır. Tesisin fazlası hala el değmemiş, ziyaretçilerin Florida’nın bu bölgesinin yüzsenelar evvelce nasıl göründüğüne bir göz atmasına izin veriyor.

Yürüyüş, kano, kürek sörfü ve kuş izlenimciliği amacıyla sene boyu gidilecek bir yer. Korunun sulak alanları Florida’daki akiferin yenilenmesinde mühim bir rol oynamaktadır ve bu da bölgeyi yaban hayatı ve bu verimli ve detaylı haliçleri ziyaret eden ve ziyaret eden insanlar amacıyla vazgeçilmez kılmaktadır.

Florida Seyahat Rehberi

Bununla birlikte, kentte olacağınız tarihler amacıyla Napoli, Pensacola Plajı ya da sonsuz başka destinasyonlarda etkinliklere bakabilirsiniz. Aynı şehirlerde otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Google Haritalar, nerdeyse Florida plajlarının kenarlarında durmanıza izin sunar ve çıplak ayak parmaklarınız kuma dikilmiş gibi, görünümsı döndürebilirsiniz.

Ve henüz.

Bir yazdırma kılavuzu ile ilgili İnternet’in geniş bilgi akışının eşleşemeyeceği bir şey var.

Bazı insanlar yalnızca eski okul, bir fare tıklatmaktan ziyade sayfalarda gezinmekle daha rahat. Ama bundan daha derine iniyor. Broşürler sizi beyaz kumlu plajları, büyüleyici yunusları ve egzotik havuzları ile baştan çıkarmaya çağrı ediyor. Kahve masasının etrafından geçilmeye, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşılmaya ve boş dönemlerinde keyfini çıkarmaya yalvarıyorlar. Telefonunuzdaki bir hattı takip etmek yerine, sürüş esnasında bir haritayı açabilirsiniz, süslü grevinize giden rotaları keşfedebilir ve seçebilirsiniz.

NEW YORK YAZIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı