Amerika Gezileri

Aşk Havası: ROMANTİK LAS VEGAS

LAS VEGAS GEZİ NOTLARIM

Aşk Havası: ROMANTİK LAS VEGAS

Size özel birisi ile sıcak bir kaçamak planlıyorsanız, aklınızdaki ilk şey kusursuz varış konumunu bulmak olacaktır. Fakat Romantik yerlere gelince, Las Vegas  gibi iyisini yoktur.

Daha çok Dünya’nın Eğlence Başşehri olarak bilinmesine rağmen, Las Vegas aynı vakitte ABD’deki en tanınmış düğün şehridir ve bu gösteri amacıyla değildir. Vegas’a gittiğinizde, kıvılcımların uçacağından her vakit emin olabilirsiniz.

Yani, unutulmaz bir öneri ya da sevdiğiniz şahsa size ne kadar özel olduklarını anımsatan bir aktivite dizisi amacıyla kusursuz bir güzergah planlıyorsanız, Romantik Las Vegas’ta gereksiniminiz olan her şey var.

Bu yazıda, Vegas’tayken kuşların tweet atmasını ve kelebeklerin çırpınmasını sağlamak amacıyla 4 yol paylaşacağım.

1: BELLAGIO

İtalya’nın Como Gölü’nün Bellagio kasabasından esinlenen Bellagio, Las Vegas Strip’teki bir tatil köyü, lüks otel ve kumarhanedir. Bellagio’yu Romantik Las Vegas’ın yüzü yapan bilhassa 8 dönümlük çeşmelerdir.

Filmlerde büyülüyorken, gerçek hayatta daha da çarpıcı olduklarını doğrulayabiliriz. Müzik ve görkemli ışıklarla senkronize edilmiş güzel çeşmeyi görmek amacıyla bir seyahat planlayın ve hayat boyu bir buçuk hatırlamayı yaratacaksınız.

Hepsi de bu değil. Bellagio’nun içersinde, 2.000 metrekarelik lobi tavanını amacıylae alan 2.000’den çok elle üflenen cam çiçeğin harika bir ekranı olan Fiori di Como’yu bulacaksınız. Özel olanınız gösterişli ekranda kaybolurken, elini tutun ve namacıyla sizin amacıyla daha çok şey ifade ettiklerini bilmelerini sağlayın.

2: VENETYEN

Las Vegas beğeni ve Romantizm amacıyla inşa edildi. Bu yüzden Venedik gibi egzotik isimler taşıyan çok sayıda mimari harikası bulacaksınız.

Popüler İtalyan şehri Venedik’in ismini taşıyan Venedik, Vegas’ın en güzel tatil beldelerinden bir tanesidir ve çoğu cazibe merkezine sahiptir. Tesis kompleksi yerden 475 metre yüksekte ve 4.049 oda ve 3.068 süit ile 36 kat içeriyor.

Sevdiklerinizle birlikte, Venedik’ten sonra temalı görkemli alış veriş salonunu keşfedebilirsiniz. Üstünüzdeki mavi gökyüzünün ısısını ve havasını hissederken iki şahıslik bir kanal gezintisine çıkın. Ya da soruyu meydana çıkarmak amacıyla her ikisi de kusursuz noktalar olan ünlü Rialto Köprüsü ya da İç Çekme Köprüsü vakitsince rüya gibi bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Ve Romantik Las Vegas tecrübeinizi aslında diğer bir düzeye taşımak amacıyla bir Gondol’u denemek amacıyla biraz vakit bulun.

3: PARİS LAS VEGAS (EIFFEL KULE)

Paris Las Vegas, Paris, Fransa’dan sonra temalı bir otel ve tatil köyüdür. Büyük yapı, Eyfel Kulesi’nin yarım ölçekli, 540 metrelik bir kopyasını içerir. Eyfel Kulesi izleme güvertesinden 43 kat yukarıyada, özel aydınlatmanızla kaliteli bir vakit geçirmek amacıyla harika bir yer olan, parlak ışıklı Las Vegas siluetinin görkemli görünümsını seyredebilirsiniz.

Paris Las Vegas’ın önden görünümsı Paris Opera Binası ve Louvre temalarıyla sanatsal olarak tasarlanmıştır. Popüler Las Vegas spotu, Montgolfier balonu şeklinde bir işaret, 2/3 boyutunda Arc de Triomphe, La Fontaine des Mers’in bir kopyası ve Le Théâtre des Arts isimli 1.200 şahıslik bir tiyatro da dahil olmak üzere Fransa temalı diğer yapılara da sahiptir. .

4: MANDALAY KOYUNDA SHARK REEF AKVARYUMU

Mandalay Koyu, The Strip’in güneybatı ucunda yer alan 43 katlı lüks bir tesistir. Kompleksin içersinde devasa Shark Reef Akvaryumu var.

Büyük 1.300.000 galonluk tank, yeşil deniz kaplumbağaları, Galapagos köpekbalıkları, Blacktip Reef Sharks, kum kaplan köpekbalıkları ve yeşil testere balıkları dahil olmak üzere çoğu nesli tükenmekte olan ve tehdit altındaki deniz çeşidine ev sahipliği yapıyor. Hem de köpekbalıkları, balıklar, ışınlar, sürüngenler ve deniz omurgasızlarının diğer geniş türlerini de bulabilirsiniz. Aslında, akvaryum 15 değişik cinsten aşağı yukarıya 100 köpekbalığı barındırıyor.

Shark Reef Akvaryumu’nda ilaveten 2.000’den çok hayvanın olduğu bir Jungle Tapınağı da bulunmaktadır. Bu orman tapınağında sürüngenler ve altın timsahlar, Komodo ejderhası, Birmanya pitonu

Las Vegas hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz bu bağlantıdan bakabilirsiniz

İSTEDİĞİNİZ EN İYİ LÜKS LAS VEGAS DENEYİMLERİ

Işıklar Şehri, abartılı hayat tipi ve nerdeyse eli açık oldukları tecrübeleriyle bilinir. Her gün ve her bütçeyle Las Vegas’ı ziyaret edin ve bunun keyfini çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Fakat, Las Vegas’ın lüksünün nasıl hissettiğinin tam manasıyla aşırı yüklenmesini tecrübeleyene kadar hiç Vegas’a gitmediniz. Koltuk tecrübeinden ve görkemli öğünlerden gösterişli tedaviye bile telif gıpta edecek, Las Vegas’ta harcama gerçekleştirme isteyenler amacıyla çok daha çoğu var.

Bu kategorideyseniz, bu liste tam size göre. Bu makalede, Las Vegas’ta sahip olunan en iyi 8 lüks tecrübein keyfini çıkaracaksınız. Bu savurganlıklar ucuz olmasa da, sizi hayatınızın geri kalanında keyfini çıkaracağınız anılarla bırakacaklardır.

1: DELUXE 24-KARAT YÜZ – ENCORE’DA SPA

Vegas’ta kraliyet ailesi gibi eli açık hissetmeyi hedeflediğiniz amacıyla, Encore’un imzalı Deluxe 24-Karat Gold Facial’daki The Spa’dan başlamak amacıyla daha iyi bir yol yoktur. Bir vakitler yalnızca lisanslı olarak kullanılabilen lüks yüz bakımı, şimdi 420 dolar ücretini ödemek isteyen herkes doğrulusunda kullanılabilir.

Yine de buna değer. Tedavi, cilt hücrelerini uyarmak ve canlılığı yakalamak amacıyla üç tür natural olarak meydana gelen altın kullanır. 80 dakikalık sevinç amacıyla cildiniz şımartılacak ve işteki en iyiler doğrulusunda sevgiyle ihale edilecek. Fakat, spa’nın güzel ortamından ayrıldıktan sonra parıltıyı uzun vakit taşıyacaksınız.

2: VErandada akşam yemeği – LAGO

Çok büyük olmasa da, Julian Serrano’dan Lago, Vegas’ın en iyi yerlerinden birine komuta ediyor. Sekiz masalı terasta otururken, yemek vakitsince ünlü su işlerini izleyebileceğiniz Bellagio Çeşmeleri’ni engelsiz bir şekilde görebilirsiniz.

Minik restoranın prestijinden ve tanınmış görünümsından ötürü koltuk amacıyla rezervasyon gereklidir. 10.000 $ karşılığında, bu levrekte seyahatinizden en az bir ay evvelce yalnızca bir yer ayırabilirsiniz.

3: 18-DERSİ DEĞİŞTİRME MENÜSÜ – JOËL ROBUCHON

Joël Robuchon’un şaşırtıcı 18 tür akşam yemeğini 445 $ karşılığında aldığınızda yemeklerin keyfini çıkarın. Kesinlikle büyük iştahı olan ve bir cüzdan eşleşmesi amacıyla bir yemek, bu büyük ihtimalle şimdiye kadar yedim en iyi olacak.

18 tür akşam yemeği, sebze, makarna, deniz ürünleri ve kusursuz hazırlanmış sığır etinden sonra yemeği ve her şeyin üstesinden gelmek amacıyla bir tatlı mükafatını içerir. Bir ana tatlı, üç ufak tatlı ve onlarca mignardise ile bir tatlı sepeti – her vakit amacıyla ekstra yer bulacaksınız nefis ufak hamur işleri.

Büfe Büfesi ya da Mandalay Büfesi’ni unutun, bu muhakkak uzun vakit sonra hatırlayacağınız bir yemek.

4: DALGIÇ RÜYA PAKETİ – “LE REVE – RÜYA”

Sadece çenenin “Le Reve – Rüya” yı bıraktığını görmek uzun vakit hatırlayacağınız bir şey. Canlı bir gösteri esnasında 1,1 milyon aqua tiyatrosuna kendiniz dalmanız durumunda ne hissedersiniz? Deli değil mi?

Şey, bu Dalgıç’ın Rüya Paketinde alacağınız şey tam olarak bu. Dalış ve şovu seyretmek arasında seçim yapmanız gerekmiyor. Performansınızdan bir gece evvelce görmek amacıyla VIP koltuklarınız olacak.

Fakat fırsatın yalnızca sertifikalı tüplü dalgıçlara verildiğini unutmayın. Paketin fiyatı online olarak kullanılamamaktadır, bu amaçla bunu öğrenmek amacıyla bizi arayacaksınız.

5: FLEUR BURGER 5.000 – FLEUR

Şuana kadar yediğin en iyi burger hangisi? Her şeyi toplayın ve görkemli bir tecrübe yaşayın ve Fleur Burger 5.000’in ne kadar şaşırtıcı olduğunu anlamaya başlayacaksınız.

Ama namacıyla dişlerinizi bu güzelliğe 5.000 $ bir pop amacıyla alabileceğinizi hayal edin. Deneyimin ne kadar seyrek olduğunu söylemek gerekirse, yalnızca birkaç şahıs (son sayımda 32) bu hamburgerle dolu. Şuana kadar yaşadığınız en iyi hamburgerleri yiyeceksiniz ve bunu yapar iken özel bir insan listesine katılacaksınız.

Zaten bu sihirli hamburgere ne oluyor? Burger, bu Burger ile Amerikan Burger’i stratosfere götüren menfaatli bir şef olan Hubert Keller’in bir yaratımıdır. Fois gras ve kara yer mantarı ile doldurulmuş bir Wagyu sığır eti köftesi yayınlayan burger, 1995 Chateau Pétrus 5.000 şişe ile servis edilir. Bundan sonra büyük ihtimalle diğer bir hamburger olmayacak.

LAS VEGAS’TA GÜNDOĞUMUNU GÖRMEK İÇİN EN İYİ YERLER

EIFFEL KULE DENEYİMİ

Nerede bulunur: 3655 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, ABD

Las Vegas, The Strip’in yukarıya ve aşağı sürüşünü görebileceğiniz dünyanın dört bir yanından ikonik yapıların birkaç kopyasına sahiptir. Mısır piramitleri ve Sfenks, Venedik Büyük Kanalı, Özgürlük Heykeli ve belki de en ünlüsü olan Eyfel Kulesi var. Paris Las Vegas Hotel’in kopyası 540ft boyunda ve şehrin simgesi ve şehrin silüetine hayran kalacak en iyi yerlerden biri. Restoran 11 kat, 110 ft ve bu yükseklikte bile, nerede oturursanız oturun size bütün şehrin bir görünümsınü veren yerden tavana pencereleri ile soluk kesen görünümsı vardır.

Bellagio Çeşmesi’ne bakan restoran birinci sınıf hizmet veren Fransız mutfağı sunmaktadır. Öğle yemeği, brunch, akşam yemeği ve özel partiler amacıyla açık olan Eyfel Kulesi restoranı, kentte yemek amacıyla en iyi yerlerden bir tanesidir ve görkemli görünüm ek bir beğenitir!

DÜNYANIN TEPESİ

Nerede bulunur: 2000 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89104, ABD

Top of World restoranı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en uzun bağımsız izlenim kulesi olan Stratosfer Kulesi’nin tepesinde yer almaktadır! The STRAT Hotel, Casino & SkyPod’un bir ögesidir ve toplam yüksekliği 150 metredir.Top Üstü restoran 106. katta 844 ft’dir ve eşi benzeri olmayan olanı ile şehrin en Romantik yerlerinden biri olarak kabul edilir. vegas güzel görünümlarını. Gerçekten büyülü kılan şey, her 80 dakikada bir 360 derece dönmesi, böylelikle şehrin her açısının keyfini çıkarabilmeniz.

Dünyanın Zirvesinden 360 derecelik görünümlara ek olarak, 108 ve 109. seviyelerde Stratosfer izlenim güvertelerine daha yüksek gidebilirsiniz. Güverte görünümlarına Las doğrulusunda “Şehri Görmek İçin En İyi Yer” Vegas Review-Journal okuyucuları. Kuleye giriş yetişkinler amacıyla 20-25 $ ‘dır.

SkyPod’un harikaları burada bitmiyor. Top of the World restoranının derhal üstündeki bir seviye, bir Vegas gün batımının görünümlarının keyfini çıkarırken, imza kokteylleri ve mezeler yayınlayan Sky Lounge’dur – bundan daha iyi olamaz! Her ne kadar, biraz adrenalini sevenler amacıyla kulenin tepesinde üç heyecan gezintisi var! Büyük Atış var, kulenin direğinin tepesine 45 mil süratle havaya ekstra 160 ft götürüyor; Delilik, kulenin kenarından 64 ft uzayan mekanik bir kol ve X-Scream, kulenin kenarından başınızı aşağıya dalıyor! Canlandırıcı, şehri biraz bulanıklaştırıyor olsanız da!

Akşam yemeği yemiyorsanız, fakat tekrar de Eyfel Kulesi Deneyimini istiyorsanız, Görüntüleme Güvertesi’ne gidin! 50 kat yukarıyada, İzleme Güverte açık hava ve gece yarısından sonraya kadar açıktır, böylelikle hem gündüz hem de gece görünümnın keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir, bütün parlak ışıklarla gece harika gözüküyor ve gün içersinde çevredeki Nevada çölünü ve dağlarını görebilirsiniz.

Türkiye hakkındaki yazılarımı okumak isterseniz buraya tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı