Amerika Gezileri

Miami Gezilecek Yerler

Miami City

Miami Gezilecek Yerler

Miami Beach’in Art Deco kaplı kısenearından Tasarım Bölgesi’nin couture dolu sokaklarına kadar, Miami aynı anda hem geçmişine övgüde bulunmayı hem de bir ileri şeyin son noktasında kalmayı başaran bir kent. Neredeyse bir asırdır dünyanın trend belirleyicileri amacıyla bir oyun alanı, ona hiçbir şey amacıyla Magic City demiyorlar ve T + L’nin Miami seyahat rehberi, bu ihtişamı nereden kazabileceğinizi gösteriyor.

Sıcak tropikal hava durumu, enfes kıyı özellikleri ve görünüm South Beach atmosferi, Miami’yi her sene binlerce Amerikalı amacıyla tercih edilen kış kaçamağı yapmaktadır. Miami gezisi, deniz hayatı ve mercan resiflerinin renkli görünümlarının yanı sıra Coconut Grove gibi mahallelerde yemyeşil tropikal bitki örtüsünün yanı sıra şehrin kültürü ve mutfağı üzerindeki önde gelen Latin Amerika tesiri ile ülkenin en iyi şnorkel ve tüplü dalışını sunabilir.

En iyi sıcaklıklar amacıyla Mart ve Mayıs ayları arasında Miami’yi ziyaret edin. ABD’nin fazlası Mart ayında hala soğuk havayı sallayacak olsa da, Miami seyahati amacıyla en iyi vakit, zira sıcak ama bataklık değil. Fakat sene süresince sıcak hava, her mevsim bir seyahat planlayabileceğiniz manasına gelir; otellerde fırsat arayan gezginler yaz ortasında ziyaret etmeyi düşünebilirler;

Yaz mutlu saatleri – ilaveten Miami Spa Ayı (Temmuz ve Ağustos) ve Miami Uzay (Ağustos ve Eylül) – cüzdan arkadaşı fiyatlarla çok sayıda etkinlik sağlar. Birçok şahıs birbirinin yerine “Miami” ve “Miami Beach” düşünürken, şunlar bir dizi geçitle birbirine bağlı olsa da tamamiyle değişik iki kent. Şehir büyüdükçe, kültür merkezleri South Beach’in ötesine geçti. Miami’de bir gün ya da akşam ideal bir şekilde geçirmek amacıyla taksi ücretine değer (eğer esasen orada kalmıyorsanız).

Ziyaret amacıyla en iyi vakit

Ocak-Nisan ayları Miami’nin yüksek sezonudur ve derli toplu turist akını ispatlamaktadır. Fakat bütçeye ideal (ve kalabalığa karşı) gezginler, şehrin daha sessiz yaz aylarının, yani Haziran’dan Eylül’e kadar mutluluğunu keşfediyorlar. Kasırga denilen kasetin bir parçası olsa da, güneş parladığı prosese Haziran’dan Kasım’a kadar kötü hava koşullarına karşı savunmasız kalıyor. Miami iş hayatına açık.

Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Ziyafet fikrinden vazgeçmeyen gezginler, en iyi otellerin büyük fırsatlar sundukları ve en tanınmış restoran ve kulüplerde bir masa almanın çok süratli bulunduğu Haziran’dan Kasım’a kadar ziyaret etmelidir.

Miami Ulaşım

Miamililer arabalarını seviyorlar ve araba kiralamıyorsanız, taksi ya da araba servisini tercih edin. Miami-Dade Transit sistemi, yolculuk başına 2.25 $ ‘a mal olan 800 Metrobüs sunar; Metromover ücretsizdir, elektrikle çalışır ve Downtown ve Brickell mahallelerinde dolaşır.

Miami ulaşım saatleri için bu siteye tıklayın

Miami ile ilgili daha fazlası

Temmuz 28 ° C ortalama en yüksek sıcaklık ile en sıcak aydır. Ocak 20 ° C ortalama sıcaklık ile en soğuk aydır.

Miami Hakkında Genel Gözlemlerim
Mimari Mücevher Kutusu

Plaj olmasa bile Miami hala inkar edilemez bir cazibeye sahip olacaktı. Ocean Dr’i çevreleyen görkemli 1930’lu oteller, dünyanın en büyük art deco bina koleksiyonunun bir parçasıdır. Tropik motifler, kaprisli deniz öğeleri ve bu ikonik pastel tonlar, Miami Beach sokaklarını keşfetmek amacıyla sinematik bir zemin yaratır. Elbette, bu mimari güzellikleri kol boyu görmek mecburiyetinde değilsiniz. Cömertçe restore edilmiş Miami’nin art deco ve asır ortası çağdaş otelleri, güneşli havuz kenarındaki teraslar, ustaca geliştirilmiş yemek odaları ve peluş gece kulüpleri ile aynı vakitte yerli halk ve kent dışında yaşayanlar amacıyla oyun alanıdır.

Yaratıcılık, Miami Tarzı

Bunu Miami’nin detaylı nüfusuna ya da belki de her vakit en son teknolojiye sahip olmaya olan sevgisine bağla. Sebep ne olursa olsun, yaratıcılık bu şehrin en mühim özelliklerinden biridir. Sanat ve tasarımdan küresel mutfağa kadar, Miami, kendilerini muazzam şekillerde gösteren yürekli yeni fikirler arayışındadır. Doğu ve Batı yemek pişirme tarzlarını, Güney Florida ekosistemlerinden esinlenen sürdürülebilir tasarımlı binaları ve müze kalitesinde sanat eserlerinin bir vakitler sahipsiz depoları kapsamına giren açık hava galerilerini harmanlayan zeki yaratıcı şefler bulacaksınız. Miami’deki tek sabit, muazzam derecede şaşkınlık yeteneğidir.

Şehir Geceleri

Güneş battığında ve Güney Florida gün batımının parlak renkleri gökyüzünü doldurduğunda, günün en iyi alanı Miami’nin parti insanları amacıyla başlar. Ay ışığında, şehrin bütün büyüsü, salsa dolu dans salonlarında, gösterişli mum ışığında salonlarda ve Biscayne Körfezi ve ışıltılı kent silüetinin geniş görünümlarına sahip çatı barlarında meydana çıkıyor. Ekranda bol miktarda bling olsa da, Miami’nin indie rock’larla dolu arka bahçe barlarından neon ışıklı taco standlarının arka alanına saklanmış saklı onlarca sefahate kadar herkes amacıyla bir şey var.

Büyük Açık Hava

Doğal güzellik söz hususu bulunduğunda az sayıda kent Miami kadar kutsanmıştır. Beyaz kumlu plajlar deniz mavisi suları ile doludur – Virginia Key dışındaki manatees arayışı içersinde huzurlu Mid-Beach süresince natural küreklere kadar gündoğumu yürüyüşleri amacıyla mükemmeldir. Oleta River Eyalet Parkı’ndaki patikalarda yürürken renkli kuş türlerini arayabilir ya da kentdeki tropik bahçelerin rastgele birine gidebilirsiniz. Yıl süresince güneş ışığı ve tebrik sevgisi ile açık hava, ister devasa müzik ve dans festivallerinde ister Miami’nin takvimini toplayan mahalle fiestalarında Miami’nin en büyük partilerinin meydana çıktığı yerdir.

Yeme-içme Alternatifleri

Miami Şehir Merkezi’nde Tüm Gün
KAFE

Phuc Yea Küçük Haiti ve Yukarı Doğu Yakası
VİETNAM

Yardbird South Beach içersinde
GÜNEY BİZİM

Kazablanka Downtown Miami
DENİZ ÜRÜNLERİ

Wynwood ve Tasarım Bölgesi sınırlarındaki Kyu
FÜZYON

27 North Beach’te Restoran
FÜZYON

Versailles in Little Havana
KÜBA

Wynwood ve Tasarım Bölgesi’nde Alter
MODERN AMERİKAN

El Carajo – Küçük Havana
İSPANYOL

South Beach sınırlarındaki Pubbelly
FÜZYON

Miamide başka restoranları görmek için buraya tıklayın

New York hakkındaki yazımı okumak için buraya tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı