Avrupa Gezileri

Paris Seyahat İpuçları

Paris Gezi Rehberi

Paris Gezi Rehberi

Harika tarihi anıtlarından sıra dışı mutfağına kadar, başkalarından değişik bir yer. Müzeler, kafeler, çiftçi pazarları, güzel bahçeler içeri girip çıkın ve yüzsenelar süresince ziyaretçi çeken Fransız başkentinin Romantizminin keyfini çıkarın. Bu nihai Paris seyahat rehberi, unutulmaz bir seyahat planlamanıza yardımcı olacaktır.

PARİS’TE NELER BEKLEMELİ

Dil: Bazı insanlar İngilizce ya da başka Avrupa dillerini konuşabilirken, Fransızca kentteki en çok konuşulan dildir.

Para Birimi: Euro, Fransa çapında ve fazlası Avrupa üklesinde para birimidir.

Kredi Kartları ve Bankalar: Küçük perakendecilerin kart alamayacağı amacıyla biraz nakit taşımak akıllıca olsa da, bütün turistik bölgelerde fazlası otel ve restoranın kredi kartı kabul ettiği ATM’ler olacaktır.

Eyfel Kulesi ve Arc de Triumph gibi ana cazibe merkezlerine daha yakın olduklarında kafelerin ve dükkanların daha pahalı bulunduğunu göreceksiniz.Daha orjinal ve daha ucuz işletmeleri bulmak amacıyla ana alanlardan birkaç blok yürüyün!

İklim: Paris’te hava genelde sene süresince gerektiğince ılımandır ve sene süresince makul miktarda yağış görülür.

Soğuk mevsim: Kasım ve Şubat arasındaki gündüz sıcaklıkları seyrek on santigrat derecenin üstüne çıkar, fakat Paris’i karda görmek bu güzel şehre görülmemiş bir ebat katabilir.

PARİS

Paris yirmi bölgeye ayrılmıştır; her biri kırsal eşi benzeri olmayan bir lezzetini sunar!

Le Marais: Paris’in bu bölgesi, aristokratların yaşadığı uzun vakittir var.Şimdi kentin en iyi otellerindi ve.

1. Arrondissement: Kraliyet Sarayı ve Louvre da dahil olmak üzere kent merkezinde turistik yerlerine ev sahipliği yapan burası, genelde Paris’i ilk kez ziyaret etmek amacıyla başlangıç ​​noktasıdır.

8. Arrondissement: Arc de Triomphe ve Champs-Elysees ile birlikte, çarpıcı çarpıcı sarayları na evsel hedefli tanınmış bir bölge.

11. Arrondissement: Bu bölge, gece yaşamının keyfini çıkarmak isteyenler amacıyla idealdur.

La Defense: Şehrin kenarında, Paris’in bu bölümün de sergilenen birtakım harika çağdaş sanat ve mimari var.

Paris – Seyahat ipuçları

Paris’te toplu taşıma, ulaşım amacıyla çok faydalı ve ucuz bir yoldur.Yerden bir yere gitmek amacıyla metro ya da otobüslere atlayın! Daha uzakta bir yere giderseniz, her vakit bir taksi ya da Uber temin edebilirsiniz. , kenti görmenin en iyi yolu yürüyerek dolaşmaktır.

PARİS’TE YEMEK & GECE HAYATI

Restoranlarda genel fiyatlar oran olarak yüksektir.Daha iyi bir düşünce hostelin mutfağında yemek gerçekleştirmetır.İyi bir öğle yemeği amacıyla en ucuz seçenek, etler, peynirler, sebzeler ve değişik soslarla doldurulmuş geleneksel bir bagettir. tatlı ya da tuzlu olabilen ‘krep’ adı verdiği ince Fransız krepleri.

Gece yaşamı kent çapında aktiftir.Daha sıcak aylar süresince kent merkezindeki mahallelerde geç saatlere kadar çok daha çok insan görmek yaygındır.Paris tehlikeli değildir, fakat rastgele bir büyük kentte bulunduğu gibi aynı özen göstermelisiniz. daha sonra konaklamanıza geri dönmek amacıyla, ulaşım sistemi ile ilgili bilgi almanız gerekiyor – metro yalnızca 12: 30’a kadar çalışır.
40’lı senelardan itibaren Paris, caz amacıyla dünya merkezlerinden biriydi.Yaz aylarında yaz aylarında bedava açık hava konserleri yapılır.Kabareler de Paris tarihinin büyük bir parçasıdır.En iyi bilinenleri Moulin Rouge, Le Lido ve Les Folies-Bergère’dir. .

PARİS’TE Ulaşım

Paris’in altı trenyolu terminali vardır.Tüm yeraltı ağı vasıtasıyla kentin detaylı bölgelerine bağlanır.Bu, kentteki uzun mesafeleri seyahat etmenin en süratli ve en basit yoludur.Hizmet 17: 30’dan 12: 30’a kadar çalışır ve geçiş satın temin edebilirsiniz toplu taşıma harcamalarınızı mühim ölçüde azaltabilir.

Paris büyük bir kent olmasına rağmen, bu kentin gerçek cazibesini yaşam sürdürmek amacıyla olası bulunduğunca yürümeniz tavsiye edilir.

Transatlantik uçuşların fazlası Paris’ten 23km uzaklıktaki Aéroport Roissy-Charles de Gaulle’ye varıyor.Buradan Roissy tren istasyonuna otobüsle ulaşabilirsiniz.RER hattı B3’e 45 dakika içersinde Paris’in merkezine ulaşılabilir.Aynı bilet kombinasyon amacıyla geçerlidir. Metro ile Orly Havalimanı’ndan Orly.C2 RER tren istasyonuna otobüsle şehre 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Paris kıtanın bütün kentlerine bağlıdır. Trenle iki saat içersinde Londra’nın merkezine ya da Brüksel’e ulaşabilirsiniz.

Paris’te nasıl tasarruf edilir

1. Rezervasyon maliyetlerinden tasarruf edin

Paris her vakit bütün sene süresince turistlerle dolup taşmaktadır. Yolculuk planını eskiden planlamak büyük fırsatlar getirebilir.Otel, havayolu ve turistik mekanların oranları son andan itibaren kaynaklanır. Bir şahıs bilhassa bir aktivite amacıyla ziyaret etmek istemezse, bu sürelerden kaçınılmalıdır.

2. Ulaşım tasarruf

Paris kompakt bir kent, merkezi bir yerde kalabilmek, kentin yürüyerek ana turistik yerlerine gidebilir.Şehir “Arrondissements” olarak adlandırılan bölgelere ayrılmıştır.Bu Arrondissements numaralandırma Louvre kasabanın merkezinden başlar. Arrondissements 1-9’da bir otel seçmek (yoldan ayrılan ve pahalı olabilen bir kıyıya bırakmak 8) ulaşım maliyetinden tasarruf etmeye yardımcı olabilir.Louvre, Marais, Latin Mahallesi, Eyfel Kulesi ve Opera yakınlarında başkalarından biraz daha pahalı olabilir, fakat yüksek maliyet kabin masrafından tasarruf ederek telafi etmekten daha çok olacaktır.

3. Konaklamadan tasarruf edin

Metroya gidip gelmeyi düşünmeyen ve vakte kadar zor olmayan gezginler, yakındaki banliyölerde kalmayı düşünebilirler.Temel ya da Wi-Fi erişimi olmayan asli oteller amacıyla bir adet bile girebilir. Oda büyüklüğü Oda büyüklüğü de tehlikeye girebilir, fakat fiyatlar gerektiğince düşüktür.Bu oteller genelde iyi bir hijyen standardını korur ve ekonomik bir otel amacıyla iyi bir seçenektir.

4. Toplu Taşıma Kullanın

Paris’te fazlası değişik toplu taşıma aracı vardır.Bu, maliyetlerin mühim ölçüde tasarruf edilmesine yardımcı olabilir. Charles de Gaulle havaalanından gelen RER treninin yolculuğu aşağı yukarı 25-50 dakika sürer ve genelde bir varış noktasına yalnızca aşağı yukarı 10 € ‘dur. kent ve şahıs başına aşağı yukarı 11 € maliyeti ve merkezi bir amaca 45-60 dakika sürer. havaalanından Taksiler pahalıya mal maliyeti (aşağı yukarı 50-70 € artı ipucu ve bagaj ek ücret). Yerel seyahat amacıyla metro ve otobüs en ucuz seçeneklerdir. Biletler her biri aşağı yukarı 1,80 € ‘dur. 10 paket bilet olan bir “carnet” (belirgin “car-nay”) satın alabilmek şimdilik daha ucuz bir seçenektir. kent içersinde çok seyahat etmeyi planlıyor ve sonra “Paris Visite” seyahat kartı satın alabilmek iyi bir düşünce, bu Metro ve otobüs sisteminde sınırsız seyahat sunuyor.

Paris toplu taşıma saatleri

Günlük Paris Bütçesi

Günlük bütçeler, ceplerinin derinliğine ve plan edilen bütçeye bağlı olarak mühim ölçüde değişiklık gösterebilir! Bütçe gezginleri amacıyla günde aşağı yukarı 100 € aralığında olması gerekir.

Gezi Yeri: € 10
Yemek: € 30
Kahvaltı: 5 €
Öğle yemeği: € 10
Akşam Yemeği: € 15
Ulaşım: 10 €
Konaklama (Pansiyon / ekonomik otel): € 50 / gece

Hava ve Giyim

Paris ılıman bir iklime sahiptir ve yazlar ılıktır, kışlar soğuktur, aşırı uçlar olmasa da, yağışlar ılımlı ve sene süresince sabittir. Şehir ani yağmur yağışı ile bilinir. Kış aylarında ° F ve yaz aylarında 70 ° F civarında. Kış serinliğine bakmak amacıyla bir kazak ve sıcak bir ceket yeterli olmalıdır.Ancak Paris’te senenin rastgele bir saatinde sıcaklıkta süratli bir değişiklık olabilir. Bir aksesuar olarak bir eşarp ya da çalma gerçekleştirme basit ve şık bir şeydir.Paris, süratle kuruyan sık duşlar aldığı bilinir.Her mevsim süresince ufak bir şemsiye taşımak iyi bir düşüncedir.Rahat bir çift yürüyüş ayakkabısı Paris amacıyla bir zorunluluktur.

Genel olarak konuşursak, Paris, insanların giydikleriyle gurur duydukları son derece şık bir kent.Gerçek Paris’te çok rahat değil.K kalabalığa jelleşmek ve giyinmek isteyenler amacıyla Paris iyi giyinmek amacıyla bir yer. Akıllı koordineli batı topluluğu Paris gibi bir yer amacıyla ideal görünüyor.

Paris – Yapılması ve yapılmaması gerekenler

Paris – Yapılacaklar

Çevrenizde keyfini çıkarmak ve emmek amacıyla yol kenarındaki bir kafede ya da barda dinlenmek amacıyla yeterli vakte sahip bir tatil planlayın.
Metro ile seyahat yapın, en ucuz ve en iyi.
İnsanları her vakit Fransızca olarak selamlayın.
Daha az turistik, biraz uzak bölgeler seçerek havalı kulüplere, restoranlara, şirin parklara ve mezarlıklara sahip olabilirler.
Öğrenci kimlik kartınızı yanınızda taşıyın: Öğrenci kimliklerinde büyük indirimler temin edebilirsiniz.
Eklem yeme, alış veriş yerleri vb. Konusunda size rehberlik edecek belirli uygulamalara erişiminiz var.

Yapılmaması Gerekenler

Birkaç dükkan değiştiği amacıyla büyük faturalar taşımayın.
Vergiler kullanmayın, pahalıdırlar ve trafik de yollarda lüzumsuz vakit harcanmasına namacıyla olabilir.
Balık avlayan yabancılarla konuşmayın, sizi kandırmaya hazır olabilirler.
Yerliler doğrulusunda sergileniyorsa soğuk davranışlara karşı çok titiz olmayın. Gülümseyin ve devam edin.

Türkiye ve abd hakkındaki yazılarımı okumak isterseniz tıklayın

Türkiye

Amerika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı